Wed September 30, 2020   |   چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٢/٢٢ تعداد بازدیـد : ٧۴   بازگشت
 
 
 

 رویکرد شهرداری همدان در خصوص کرونا در کمیسیون برنامه‌ریزی و سرمایه ‌سازمانی مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران تشریح شد

 

 

کمیسیون برنامه‌ریزی و سرمایه‌سازمانی مجمع  شهرداران کلان‌شهرهای ایران با حضور معاونین برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری‌های کلان‌شهرها تشکیل جلسه داد. در این جلسه که  به شیوه ویدئو کنفرانس برگزار شد هریک از معاونین شهرداری‌های کلان‌شهرها به بیان تجارب خود در ارتباط با مسائل کلان‌شهرها و مقابله و کنترل شیوع کرونا توسط شهرداری‌ها و بحث و تبادل‌نظر در این خصوص پرداختند.

مرتضی حضرت زاده معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری همدان ضمن بیان تجارب و اقدامات شهرداری همدان در این خصوص عنوان نمود شهرداری همدان در تبصره ذیل بودجه به چهار اولویت شامل: حقوق و دستمزد کارکنان، نگهداری شهر در حد تنظیف وپاکسازی و ایجاد و نگهداری فضای سبز، انجام کارهاوپروژه های نیمه‌تمام و جلوگیری از فعالیت‌های غیرضروری را در نظر گرفته است تا از کاهش حقوق و مزایای کارکنان که بخشی از اقشار جامعه محسوب می‌شوند پیشگیری شود.

ایشان همچنین از پیش‌بینی بسته‌های سرمایه‌گذاری در بودجه در پروژه‌های انبوه که قابلیت سرمایه‌گذاری دارند به‌عنوان بخش دیگری از اقدامات شهرداری همدان برای جبران کسری بودجه با توجه به شرایط کرونا نام‌برده و افزودند، فعال شدن ستاد مردمی کرونا با محوریت شهرداری و توزیع بسته‌های معیشتی به اقشار آسیب‌پذیر از رویکردهای شهرداری همدان در این دوره بوده است.

از مهم‌ترین تصمیمات اتخاذشده در این کمیسیون می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود: مقر گردید شهرداری‌های کلان‌شهرها نسبت به اشتراک‌گذاری تجارب خود در خصوص تاب‌آوری، دورکاری و نحوه اختصاص بودجه خاص در شرایط کرونا تبادل‌نظر نمایند. همچنین مقر گردید شهرداری‌ها نسبت به ارائه گزارش سه‌ماهه نخست سال جاری شامل میزان کاهش درآمدها، هزینه‌های مازاد و خسارات وارده ناشی از بحران کرونا را جهت طرح در مجمع کلان‌شهرها و جمع‌بندی جهت ارائه به سازمان شهرداری‌ها، دولت و مراجع تصمیم‌گیرنده برای حمایت و کمک به شهرداری‌ها ارسال نمایند. یکی دیگر از تصمیمات این کمیسیون توجه به اهمیت توسعه و تمرکز بیشتر به مباحث مربوط به فاوا و الکترونیکی کردن خدمات شهرداری به‌عنوان یکی از راه‌های برون‌رفت از بحران کرونا بود که مقرر گردید سهم فعالیت‌های هوشمند سازی و الکترونیک کردن شهرها در بودجه شهرداری افزایش یابد.

 

 
     
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۱۰۹,۳۲۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
تقویم آموزشی
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان