Sun September 19, 2021   |   یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  شهرداری همدان  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها
 
 
  تاریخ انتشار : ١۴٠٠/٠۶/٢٠ تعداد بازدیـد : ١۵   بازگشت
 
 
 

 


پایان فاز نخست پروژه مديريت دانش در شهرداري همدان


مدیریت دانش در شهرداری همدان نهادینه می شود

 

 معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمایه انساني شهرداري همدان خبرداد: در فاز نخست پروژه مدیریت دانش در شهرداری همدان با بهره گیری از ظرفیت اساتید دانشگاه بوعلی سینا، ضمن شناسایی حوزه های دانشی در شهرداری، تجارب  تعدادی از خبرگان  بازنشسته و یا شاغل در شهرداری با روش  مصاحبه جمع آوری و سپس پیاده سازی و طبقه بندی گردید.

وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در یک سال گذشته در راستای مستندسازی تجارب خبرگان شهرداری گفت: با تاکیدات شورای اسلامی شهر اجرای این پروژه در بودجه سال 99 شهرداری قرار گرفت.  پس از مطالعه اسناد بالادستی و بررسی تجارب سایر شهرها و سازمان ها در مدیریت دانش،  شرح خدمات پروژه در اداره تشکیلات و بهبود روشها تهیه گردید و پس از بررسی پیشنهادهای واصله از طرف موسسات پژوهشی مختلف، گروهی متشکل از اساتید دانشگاه بوعلی سینا به عنوان مجری این پروژه انتخاب گردید.

مرتضي حضرت زاده ضمن اشاره به اهميت مديريت دانش به‌عنوان يکی از مصادیق توسعه سرمایه های انسانی در سازمان ها گفت: امروزه در علم مدیریت از دانش موجود در ذهن کارکنان به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های هر سازمان یاد می شود، این دانش های ضمنی که ناشی از سالها کار در حوزه تخصصی و کسب مهارت و تجربه در موضوعات تخصصی است برای ارتقاء عملکرد سازمان ها از اهمیت بالایی برخودار است در حالیکه متاسفانه در اکثر سازمان ها با بازنشسته شدن و یا جا به جایی مدیران و کارکنان، عملاً جریان انتقال دانش به نیروهای جدید و جایگزین قطع می شود. شهرداری همدان در نظر دارد با اجرای فازهای بعدی این پروژه فرایند تسهیم و اشتراک گذاری دانش، مهارت و تجربه بین کارکنان را در شهرداری همدان تکمیل نماید.   

حضرت زاده در حاشیه جلسه توجیهی رابطین مدیریت دانش شهرداری همدان گفت: در این کارگاه که به منظور آشنایی نمایندگان واحدهای مختلف شهرداری همدان با مباحث نظری و اجرایی مدیریت دانش برگزار گردید، 20 نفر از کارکنان شهرداری همدان حضور داشتند. در این جلسه خانم دکتر سموئی مجری پروژه با ارائه گزارشی از روند اجرای فاز نخست پروژه مدیریت دانش در شهرداری همدان، آموزش های لازم را به نمایندگان واحدهای مختلف ارائه نمود.

حضرت زاده در ادامه از اجرای فازهای بعدی پروژه مدیریت دانش در شهرداری همدان خبر داد و افزود: امیدواریم در اجرای فازهای بعدی این پروژه از ظرفیت این رابطین بهره بگیریم. و مستندسازی تجارب را به یک فرایند دائمی در شهرداری همدان تبدیل نمائیم. بدین منظور در گام بعدی پروژه با استقرار سامانه جامع مدیریت دانش در شهرداری همدان، زمینه ثبت و بهره برداری از دانش و تجربه مدیران و کارکنان شهرداری بصورت نظامند فراهم می گردد.

 

وی در پایان ضمن  قدردانی از تلاش و جدیت اداره تشکیلات و بهبود روش ها و سایر واحدهای همکار در این پروژه ابراز امیدواری نمود با اجرای این پروژه گامهای موثری در بهبود و ارتقاء سرمایه انسانی برداشته شود.

 
     
 
 
 
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢ کاربران آنلاین :
۱۲۴,۸۲۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
تقویم آموزشی
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان